Slip Sheet palety

Slip Sheet nahradzuje drevenú paletu. 

Slip Sheet znižuje náklady na drevenú paletu o 80%

Slip Sheet paleta nahradzuje drevenú EUR paletu. Slip Sheet paleta (podložka) je vyrobená zo špeciálneho, vodeodolného hrubého papiera so zvýšeným modulom pružnosti v ťahu. Slip Sheet je navrhnutý na váhu tovaru v medziach do 500 kg = hrúbka Slip sheet 0,6mm, do 900 kg = hrúbka Slip sheet 0,8mm, do 1300 kg = hrúbka slip sheet 1,3mm. Slip Sheet paleta (podložka) môže byť tiež opatrená protišmykovým nástrekom pre zvýšenie frikcie a stability nákladu, či PE nástrekom, ktorý zvyšuje jeho odolnosť proti vlhku. Slip Sheet je vyrábaný z kraftového papiera, a preto ho môžeme vyrábať vo variabilných rozmeroch.

Cenník Slip Sheet

Výhody Slip Sheet palety oproti dreveným paletám

 • 1

  Cena Slip Sheet palety

  Slip Sheet paleta je bežne až o 80% lacnejšia než paleta drevená

 • 2

  Hmotnosť a hrúbka

  Slip Sheet paleta váži okolo 450 gramov, drevená paleta váži 12 kg. Hrúbka Slip Sheet palety je 0,8 mm, Hrúbka drevenej palety je 120 mm. V prípade, že do nákladného automobilu, či kontajneru obyčajne nakladáte 60 drevených paliet. Slip Sheet palety (podložky) Vám ušetria 24 kg a cca 24 cm na m2.

 • 3

  Slip Sheet je ekologičtější

  Slip Sheet paleta redukuje odpad. 1000 Slip sheet podložiek zaberie plochu 1 m3. 1000 drevených paliet zaberie plochu až 70 m3. Z jedného stromu vyrobíte 1400 Slip Sheet alebo 140 drevených paliet.

Cenník Slip Sheet

Materiál Slip Sheet palet Sopack s.r.o.

Slip Sheety sú vyrábané z vodeodolného papiera so zvýšeným modulom pružnosti v ťahu tvz. kraftlineru. Kraftlinerboard (slip-sheet-papierová podložka) zahŕňa niekoľko vrstiev pevných kraftových papierových hárkov, ktoré sú laminované do seba. Táto technológia zvyšuje ťažnú schopnosť slip sheet a zvyšuje ich vodeodolnosť. Slip sheet tak môžu byť použité vo vlhkom prostredí za rôznych teplôt.

Plastové Slip Sheety sú vyrábané z polyethylenových, či polypropylenových materiálov. Tento materiál zvyšuje ťahovú únosnosť Slip sheet, trvanlivosť vo vlhkých a studených prostrediach. Nevýhoda plastových Slip Sheet je vysoká cena.

Slip Sheety môžu byť opatrené protišmykovou úpravou, ktorá zvyšuje stabilitu nákladu. Protišmyková úprava je vykonaná iba na ložnej ploche, kde zvyšuje priľnavosť a drsnosť medzi Slip sheet a nákladom.

Slip Sheety, ktoré sú vystavené vysokej vlhkosti, môžu byť opatrené PE nástrekom, ktorý zvyšuje vodeodolnosť a znižuje nasiakavosť Slip sheet..

Cenník Slip Sheet

Nakládka kontajnerov a výhody Slip Sheet paliet (podložiek)

Využitie nákladového priestoru

Pri nakládke kontajneru pomocou drevených paliet (2 rady paliet = 50 EUR paliet/kontajner) prevážate 30 cm na m2 vzduchu, či dreva zbytočne. Tento nevyužitý priestor výrazne zdražuje transport vášho tovaru. V prípade nakládky kontajneru pomocou drevených paliet zostáva 17% z kontajneru úplne nevyužitých.

V prípade, že pre nakládku vášho tovaru využijete Slip Sheet palety (podložky), dokážete využiť takmer 100% priestoru kontajnera a fixné náklady na transport (cena transportu / kus) sa výrazne znížia. Vďaka, Slip Sheet prevážate iba 1,5 mm na m2 vzduchu, či papiera.

Cenník Slip Sheet

Efektivita práce pri nakládke

V prípade, že nakladáte priestor vášho kontajneru ručne, sú nutný 4 zamestnanci, aby kontajner plne naložili za 2 hodiny. To znamená, že 1 zamestnanec naloží za hodinu 12,5% m3 tovaru do kontajnera.

V prípade, že nakladáte priestor vášho kontajnera pomocou bezpaletovej technológie, čiže s využitím Slip Sheet paliet (podložiek) a pomocou uchopovacieho nadstavca PUSH PULL, či RollerForks. Jeden zamestnanec dokáže naložiť 100% m3 tovaru za 1 hodinu. To znamená, že efektivita práce zamestnanca je teraz 8x vyššia ako pri nakládke ručne.

Cenník Slip Sheet
0kg
Hmotnost palet
0kg
Hmotnost Slip Sheetů
0kg
Hmotnost palet
0kg
Hmotnost Slip Sheetů

Fotogaléria - Aplikácie Slip Sheet podložiek