Papierové palety

s nosnosťou až 900 kg

Papierové palety znižujú náklady aj hmotnosť oproti drevenej palete

Papierové palety Honeycomb, alebo voštinové palety sú ďalšou alternatívou k dreveným paletám. Sú vyrobené z voštinových dosiek (voština je potiahnutá obojstranne papierom - Kraft, či Testliner). Ich jednoduché prevedenie umožňuje variabilitu rozmerov, výšky aj únosnosti.

Papierové palety cenník

Výhody Papierových paliet oproti dreveným paletám

 • 1

  Nižšia hmotnosť

  Papierová paleta váži 3,5 kg, Drevená paleta váži 12 kg
 • 2

  Recyklovateľný materiál

  Papierová paleta je veľmi jednoducho recyklovateľná a opätovne využiteľná
 • 3

  Hygienické a čisté prevedenie

  Papierová paleta je vyrábaná v suchom procese a nemá exportné obmedzenie IPPC
Papierové palety cenník

VYUŽITIE PAPIEROVÝCH PALIET

Papierové palety predstavujú ekonomickú a ekologickú náhradu drevených paliet. Jedna z hlavných výhod papierových paliet je ich váha. Drevená paleta váži až 15 kg, zatiaľ čo papierová paleta dosahuje maximálne 4 kg. Túto redukciu váhy možno využiť hlavne pri leteckej a kontajnerovej preprave. Výroba papierových paliet prebieha v suchom procese, teda sa minimalizuje riziko prenosu nákazy húb a škodcov, ktorým musíte čeliť pri využití drevenej palety. To znamená, že papierové palety sú vhodné pre export tovaru do zahraničia. Papierové palety začala využívať spoločnosť IKEA. Spoločnosť IKEA využíva palety s 5 cm vysokými nohami, pre tieto nohy využíva špeciálne vidlice BT od TOYOTA MATERIAL HANDLINGS.. 

Papierové palety cenník

Stavba a zloženie papierovej palety

DOSKA PAPIEROVÝCH PALIET

Doska papierovej voštinovej palety je dimenzovaná podľa hmotnosti tovaru na palete. Spravidla je využitá voštinová doska. Papierová voština (honeycomb) je ľahký výplňový materiál so šesťbokovou štruktúrou, čo ju zaisťuje výborné pevnostné vlastnosti (tvarovo sa podobá plátu medu = honeycomb). Papierová voština slúži ako výplňový materiál, ktorý je pokrytý kraftovým, či testlinerovým papierom. Podľa hmotnosti tovaru na palete sa využívajú 10 až 20 mm oka.

Papierové palety cenník

NOHY PAPIEROVÝCH PALIET

Nohy papierovej voštinovej palety sú bežne vyrábané z voštinových blokov, môžu byť pokryté lepenkou z Testliner, či hrubého papiera, tak aby sa zamedzilo vstupu vlhkosti. Na voštinovú dosku palety sú pripevnené pomocou recyklovateľného lepidla.

Papierové palety cenník
0kg
Dřevěná paleta
0kg
Papírová paleta