Bezpaletová manipulácia

Namiesto  drevených paliet Slip Sheet palety

Bezpaletová manipulácia znižuje náklady exportu tovaru v kontajneroch

Bezpaletová technológia zahŕňa zariadenia, ktoré umožňujú manipuláciu s tovarom, ktoré nie je umiestnené na drevených paletách, ale na špeciálnej kartónovej palete, tvz. Slip Sheet palete. Ak vaša spoločnosť prepravuje tovar každý deň a chce byť úspešná, potom je dôležité poznať spôsob, ako ušetriť finančné prostriedky za dopravu, paletovú jednotku a skladovanie. Na prepravu a skladovanie tovaru môžete namiesto klasických drevených paliet využívať špeciálne Slip Sheet palety.

Cenník Slip Sheet

Bezpaletová manipulácia pomocou Slip Sheet a nadstavca Push-Pull

Slip Sheet paleta je vyrobená zo špeciálneho kraftového papiera, tak aby dokázala odolávať vysokým ťahovým silám. Na uchopenie nákladu slúžia špeciálne vyvinuté nadstavce PUSH PULL, či RollerForks. Pri manipulácii s nadstavcom Push Pull dôjde k uchopeniu Slip Sheet palety za špeciálne navrhnutý golier pomocou hydraulického zariadenia a nasunutie tovar na rozšírené vidly manipulačnej techniky - potom je tovar pripravený na manipuláciu a nakládku do dopravného prostriedku.

Cenník Slip Sheet

Slip Sheet - využitie priestoru v kontajneri

Bezpaletovú technológiu je vhodné využiť pre export tovaru v kontajnerovej doprave. V prípade, že nahradíte EUR drevenú paletu Slip Sheet paletou (podložkou) usporíte až 60% ceny palety. Dokážete naložiť minimálne o 17% tovaru viac do kontajnera, čo znamená, že namiesto 6 kontajnerov pošlete iba 5 kontajnerov. (V prípade, že posielate 6 kontajnerov mesačne, ušetríte až 100 000 Kč). Redukujete aj odpad, vaša firma je ekologická a efektívna v nakládke.

Cenník Slip Sheet

EKOLOGICKÁ ÚSPORA – BEZPALETOVÁ MANIPULÁCIA

V prípade, že prepravíte 4000 drevených paliet, prepravíte 60 ton dreva po svete “zbytočne”. Za predpokladu, že 28 metrový strom (smrek) váži 1 tonu. Na vaše palety je nutné vyrúbať 60 päťdesiat rokov žijúcich stromov. V prípade, že využijete Slip Sheet podložku, dokážete redukovať počet vyrúbaných stromov z 60 na 10 stromov. Podľa hospodárskej komory Slovenskej republiky sa v Česku vyrúbe 50% stromov s cieľom vyrobení drevených paliet. 

Cenník Slip Sheet
0gr
Hmotnost palety
0gr
Hmotnost Slip Sheetu

Fotogaléria - Aplikácia bezpaletová manipulácia